INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prišli, pomohli

Prišli, pomohli

Stalo sa už tradíciou, že pri príležitosti oslobodenia Bratislavy Sovietskou armádou 4. 4. 1945 a o deň neskôr 5. 4. 1945 oslobodenia Petržalky, kde prebiehali ústupové boje s nemeckou fašistickou armádou Magistrát hl. mesta SR Bratislavy otvoril pre verejnosť vojenský cintorín z 1. sv. vojny a Občianske združenie „Zachráňme petržalské bunkre“ sprístupnilo pre verejnosť vojenské múzeum v bunkri BS – 8 Hřbitov na Kopčianskej ulici.

Deti vyzbierali napadanú haluzinu a vyčistili takmer celý lesík

Za tie dlhé roky tu príroda vytvorila pomerne hustý agátový lesík premiešaný topoľmi, javormi, čerešňami, ale aj inou vysokou a nízkou zeleňou. Neoddeliteľnou súčasťou otvorenia vojenského areálu je aj jarné upratovanie.

Na snímke organizátorka Daniela Brunclíkova a deti zo sídliska Lúky

Bolo to tak aj tento rok, konkrétne 7. apríla. Počasie bolo trochu smutné, ale aj tak prišlo 15 brigádnikov – malých aj veľkých. V skupine nechýbali ani členovia Petržalských skautov.

Skauti oddpratávajú lístie

Jarné upratovanie – vyhrabanie trávnatej časti, vyzametanie chodníka, hrabanie a vynášanie napadaných listov, zbieranie konárov. Za prácu v areáli múzea boli všetci účastníci odmenení dlhou a zaujímavou exkurziou  o dejinách československej a slovenskej armády a rovnako sa mali možnosť odfotografovať s historickými artefaktami.

Pamätná fotografia z vojakom Belesom v bunkri

Brigádu v areáli múzea zorganizovala Petržalčanka,  Daniela Brunclíková. A nielen to, ale aj  cyklovýlet do čokoládovne v Kittsee, ktorý absolvovali hneď ráno, ešte pred brigádou. Ďakujeme aj touto cestou našej Petržalčanke,  ktorá zorganizovala toto prospešné podujatie.

Popoludní sadli brigádnici na bicykle a odišli domov

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky