INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mlynské nivy neuzavrú

Mlynské nivy neuzavrú

Z pôvodnej autobusovej stanice na Mlynských nivách nezostalo už takmer nič. Novú plánuje HB Reavis otvoriť v roku 2020. Bude kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Kým sa to však stane, čaká ešte Bratislavu rekonštrukcia ulice Mlynské nivy. Hoci sa spočiatku hovorilo o celkovej uzávere, vedenie mesta, Dopravný podnik Bratislava a investor HB Reavis našli napokon iné riešenie.

K uzávere ulice nedôjde, dôjde iba k zúženiu jazdných pruhov na ulici Mlynské nivy, pričom počet jazdných pruhov ostane zachovaný. Investor bude rekonštruovať verejný vodovod, plynovod, rozvody vysokého napätia, optické káble, káble verejné osvetlenia a samotnú cestnú komunikáciu. Neskôr pristúpi aj k budovaniu podzemného kruhového objazdu a k výmene sútokovej komory pod Križovatkou Mlynské nivy – Karadžičova – 29. augusta.

Od stredy 2. mája bude postupne odstránené trakčné vedenie a až do ukončenia prác na bulvári Mlynské nivy tu bude trolejová doprava MHD vylúčená. Pripravené budú náhradné linky a trasy mestskej hromadnej dopravy. Tieto zmeny budú trvať približne do polovice októbra 2018.

Pár dní pred samotným spustením obchádzkových trás MHD pristúpi investor HB Reavis k prípravným prácam, kedy dôjde k zúženiu jazdných pruhov v križovatkách Mlynské nivy – Svätoplukova, Mlynské nivy – Karadžičova a Mlynské nivy – Ul. 29. augusta.

Adrián Rác, HB Reavis Slovakia. „Nejde len o rekonštrukciu ulice na povrchu, ale aj o kompletnú rekonštrukciu technickej a dopravnej infraštruktúry. Mlynské nivy sú hlavnou tepnou v centre mesta, do ktorej sa nezasiahlo 35 rokov. Infraštruktúra je veľmi zastaraná, kanalizácia je tam dokonca z čias Márie Terézie a treba ju kompletne obnoviť. Nachádzajú sa tu tiež parovody, káblovody, vodovody, plynovod a niekoľko desiatok optických káblov. Preto je rekonštrukcia ulice Mlynské nivy komplikovanejšia, ako by sa na pohľad zdalo. Sme preto radi, že sa nám podarilo nájsť kompromis, ktorý umožní revitalizáciu celej oblasti tak, aby nemuselo dôjsť k celkovej uzávere.”

Vizualizácia HB Reavis

Výsledkom plánovanej rekonštrukcie bude okrem kompletnej obnovy infraštruktúry ulice nad aj pod jej povrchom rozšírenie bulváru o jeden jazdný pruh v oboch smeroch. V podzemí ďalej pribudne kruhový objazd. Rekonštrukciu, ktorá je rozdelená do viacerých etáp, plánuje investor začať 2. mája. Počiatočné fázy by mali byť ukončené počas jesene 2018, z nového bulváru sa Bratislavčania budú môcť tešiť na jeseň 2019.

Obnova dopravnej a technickej infraštruktúry na ulici Mlynské nivy a na okolitých komunikáciách je predbežne vyčíslená na 24 miliónov eur. Projekt realizuje HB Reavis na vlastné náklady.

Všetky obchádzkové trasy budú značené príslušnými dopravnými značkami, HB Reavis aj DPB bude zároveň informovať cestujúcich všetkými dostupnými prostriedkami.

Výluka trolejovej dopravy na ulici Mlynské nivy sa týka trolejbusov č. 202, 210, 212 a nočného spoja N72.  Trolejbus č. 202 bude odklonený cez Miletičovu s ukončením na Jelačičovej, súčasná konečná Nemocnica sv. Michala bude zrušená. Trolejbus č. 205 ostane bez zmeny trasy, nakoľko vozidlá na tejto linke disponujú pomocným pohonom. Tak bude jazda v úseku Svätoplukova – Mlynské Nivy – Nemocnica sv. Michala uskutočňovaná s pomocným dieselgenerátorom. Trolejbus č. 210 bude premávať bez obojsmernej obsluhy zastávky “Autobusová stanica”. Náhradné autobusová linka X72 bude premávať obojsmerne vo vylúčenom úseku “Nemocnica sv. Michala”, “Mlynské nivy”, “Prievozská” a “Hraničná”. Všetky ostatné autobusové a trolejbusové linky ostanú bez zmeny.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky