INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Lýra so Soňou Horňákovou

Lýra so Soňou Horňákovou

Bratislavská lýra bol v rokoch 1966 až 1989 najpopulárnejší a najobľúbenejší festival populárnych piesní v Česko-Slovensku, ktorý sa konal každoročne v Bratislave. Na lýre vyrástlo niekoľko generácií interpretov a autorov a dodnes je pre nich nezabudnuteľným odrazovým mostíkom v ich kariére. Ovplyvnil nielen dianie na tejto festivalovej scéne, ale aj vývoj populárnej hudby v ČSR od 1966 až po Nežnú revolúciu.

V prvý májový piatok 4. 5. o 19. hodine vás pozývame do Domu kultúry Lúky na IX. večer venovaný filmovému dokumentu mapujúcemu Bratislavskú lýru. Hosťom májového večera Hudobné kino – Bratislavská lýra IX. bude pesničkárka SOŇA HORŇÁKOVÁ, ktorá pred samotným premietaním osobne priblíži divákom hudobný, kultúrny i spoločenský život vtedajšej doby v konfrontácii so súčasnosťou.

 Soňa Horňáková (1959) – Slovenská folkrocková speváčka, gitaristka, skladateľka a textárka. Vyštudovala Pedagogickú fakultu UK v Trnave. Ako hudobníčka začínala v študentskej kapele Mladosť, pokračovala v Letorostoch. Koncertovala v malých folkových kluboch na Slovensku a nahrávala prvé piesne pre Československý rozhlas v Bratislave. Začiatkom 80. rokov pôsobila vo folkrockovej skupine Strom, neskôr s formáciami Nika a S. H. Band. Prezentuje vlastnú tvorbu. Nahrala vyše sto pôvodných pesničiek a vydala sedem CD. Vydala tri malé platne so skupinou a jednu ako sólistka. Spolupracovala s renomovanými hudobníkmi, ako sú Fero Griglák, Andrej Šeban, Richard Müller či Tóno Kubasák. S Pavlom Hammelom naspievala tri duetá a pod vedením dirigenta Rudolfa Gériho naspievala piesne k televíznemu filmu Citové cvičenia (1990). 

Skomponovala scénickú hudbu k rozhlasovým hrám pre deti a mládež a k poetickým programom v televízii. So skupinou Nika sa predstavila na festivale Bratislavská lýra ´88, kde získala bronz za pieseň Pavla Hammela a Jozefa Augustína Štefánika Dnes je láska príťaž.

V roku 1993 jej vyšiel prvý sólový album s názvom Soňa Horňáková. V tom čase to bola tretia najpredávanejšia platňa na Slovensku. Koncom 90. rokov spolupracovala s Danielom Hevierom na projekte Buvirozprávky pre Slovenský rozhlas. 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky