INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Majerčák: Naším cieľom je vždy víťazstvo

Majerčák: Naším cieľom je vždy víťazstvo

Medzi najväčšie opory futbalistov FC Petržalka patrí 22-ročný stopér Valentín Majerčák.  Od prípravky až po seniorskú kategóriu, dlhých štrnásť rokov, si odkrútil vo farbách bratislavského Slovana. Vlani v lete sa rozhodol pre prvý prestup na pravý breh Dunaja a od úvodného zápasu výkonmi na ihrisku ukazuje, prečo sa vedenie FC Petržalka rozhodlo ponúknuť angažmán tomuto charizmatickému mladému mužovi. S Valentínom Majerčákom (na foto) sme sa porozprávali na aktuálne témy.

o Aj proti OFK  Dunajská Lužná ste potvrdili výbornú jarnú domácu formu, keď ste toto popredné mužstvo III. ligy zdolali viac ako rozdielom triedy?

– Na kvalitného súpera sme sa zodpovedne pripravili. Veľmi rýchlo sme strelili prvý gól, potom sme si vzadu dobre počínali a počkali sme si na situáciu, z ktorej sme dali druhý gól. Po zmene strán hostia za stavu 2:0 nevyužili dve celkom dobré strelecké príležitosti. Naopak, my sme našu prevahu na ihrisku vyjadrili ďalšími dvomi gólmi a vysokým víťazstvom sme našim priaznivcom pripravili pekné veľkonočné sviatky.

o V tomto ročníku ste tohto súpera zdolali už trikrát, dvakrát v III. lige a raz v Slovnaft Cupe. Iste sa vám proti nemu dobre hrá aj preto, lebo sa snaží hrať otvorený futbal?

– Tréner Dunajskej Lužnej Karol Brezík svoje mužstvo vždy proti nám dobre pripravil. Na jej pôde to boli pre nás ťažké zápasy, ale všetky tri sme zvládli preto, lebo sme ukázali predsa len väčšiu kvalitu.

o FC Petržalka sa počas zimnej prestávky vhodne posilnil, ste silnejší ako v jesennej časti?

– Do mužstva prišlo niekoľko kvalitných hráčov aj s fortunaligovými skúsenosťami. Gašparovič v strede poľa ukazuje veľký potenciál, je to výborný hráč, nedávno v Báhoni dal možno aj gól roka z priameho kopu. Diriguje hru, rozdáva lopty, centruje a má aj výbornú strelu. Minčič hral tiež Fortuna ligu, keď bude fit, tak nám určite pomôže, šancu dostávajú aj Hrnčár a Hutta, ktorí majú tiež dobré kvality.

o FC Rohožník sa vás drží ako kliešť, pre ďalší vývoj na čele tabuľky bolo veľmi dôležité, že ste na jeho pôde remizovali a doma ste nad ním vyhrali rozdielom triedy…

– Ideme od zápasu k zápasu, v prvom rade sa pozeráme na seba, v každom meraní síl treba podať zodpovedný výkon. Aj keď sme v súťaži nováčik, máme najvyššie ambície a tak je naším cieľom vždy víťazstvo a tri body do tabuľky.

o S Petrom Sopúchom ste vytvorili veľmi dobrú stopérsku dvojicu, ako sa vám spolu hrá?

– Spolu sme prišli do Petržalky vlani v lete. Za ten čas sme si na sebe zvykli, lebo sme vedľa seba odohrali dosť zápasov na to, aby sme sa dokonale zohrali. Dobré fyzické danosti sú naše prednosti, využívame ich v osobných súbojoch a aj takto mávame pred súpermi navrch.

o V dohrávke 16. kola III. ligy ste vyhrali na pôde ŠK Bernolákovo a vrátili ste sa na prvé miesto. Ostanete tam už do konca súťaže?

– Každé stretnutie v tejto súťaži hlavne vonku je ťažké. Sme radi, že sme ho zvládli a anglický týždeň s tromi zápasmi sme v nedeľu zavŕšili v Lozorne, kde sme si išli tiež po tri body. Samozrejme, urobíme všetko preto, aby sme si udržali prvé miesto až do konca tohto ročníka.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky