INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Granáty, vlci a mačkopes

Granáty, vlci a mačkopes

Za peniaze si každý môže dovoliť iba toľko, na koľko mu stačia a keď mu už nestačia, kúpi si noviny, aby sa dozvedel, komu stačia. Zvedavé indivíduum však čoskoro zistí, že nestačia ani tým, ktorým by stačiť mohli.

Napríklad taký poslanec, ktorý začínal ako zapálený zväzák a člen kedysi najrodnejšej štátostrany sa oprávnene sťažuje, že ak to pôjde ďalej bez pridanej tisícovky ku gáži, nebude mať za čo si dávať šiť každý druhý mesiac nový oblek. S tým by sa malo niečo urobiť. Teda s platom, nie s poslancom. Slovenské slúžky v Rakúsku, živoriaci dôchodcovia či na štrajky sa chystajúci učitelia by si za ním vyplakali oči. A nielen za ním. Takých, v našom malom domčeku, pod ktorým sa trasú demokratické základy, by sa našlo neúrekom.

Zatriasť sa dá aj povesťou zodpovedného aliančného partnera. Jeden by neveril, čo všetko dokážu ukradnuté náboje, ručné granáty alebo mimoriadne účinné ručné protitankové granátomety, o ktoré je záujem nielen medzi teroristami, ale poslúžiť by mohli aj mafii či extrémistom. Ochudobnenie armády o časť výzbroje iniciovalo ministra vydať rozkaz vykonať fyzickú kontrolu vo všetkých centrálnych muničných skladoch ozbrojených síl. Otázka prečo až teraz, je asi zbytočná. Nezrovnalosti vraj mohli vzniknúť už v minulosti, kontroly boli laxné alebo zakamuflované. Ej bisťu, to už len máme armádu! Nebodaj nám raz ukradnú aj samého ministra obrany, čo by zasa až taká škoda nebola. Pánboh pri nás a zlé preč! Ktože by potom reprezentoval neschopnú ochranu štátu a jeho občanov?

Pri ochrane zdravia je to na prvý pohľad jednoduchšie, napriek tomu reálnych výbuchov môže byť viac ako veľa. Náš zákon zákonov prezrádza, že na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon menšej právnej sily. Šups s ústavou do kúta, stačí sa pohrať so slovíčkami a z prednostného ošetrenia za mierny poplatok sú šmahom pera pre väčšinu pacientov vysoko platené doplnkové ordinačné hodiny, ktoré ukrojujú z tých zákonom predpísaných. Minister zdravotníctva s partiou sa pochlapili – vlk je sýty, aj baran zostal celý, len človek je kdesi fuč. Je pravda, národ je už zvyknutý aj na onakvejšie veci, čo však nevylučuje možnosť poslať experimentátora na taký post, kde by jeho systém pokus – omyl nevytváral vitálne neschopného mačkopsa.

Epizódka s oblekmi na mieru v priamom prenose bola ukážkou arogancie a povýšenosti jedného z mnohých adeptov na tisícku a to nielen z parlamentu. Žiadne škrupule, iba primitívne správanie sa volených zástupcov ľudu, čo prednedávnom na najvyššom zastupiteľskom fóre potvrdila vyplazeným jazykom smerom k vraj cvičeným opičkám, zrejme tá menej vycvičená.

Tak si myslím, že infantilný spolok môže existovať aj s logom národnej rady.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky