INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Presýpacie hodiny – Je jaro, nechoďte na ÁRO

Presýpacie hodiny – Je jaro, nechoďte na ÁRO

Tak si tu, v Petržalke, žijeme. Bláznivo a rozkvitnuto. Alebo zamilovane? Post-aprílovo a už májovo. Konečne teplo. Verme, že sa začne postupne oteplievať aj medzi rozmanitými subjektmi (hádajte ktorými), ktoré raz hýbu, raz nehýbu svetom, prípadne menšími a čoraz menšími objektmi (akými?). Túto doplňovačku berte ako relaxačné cvičenie a vyplňte si ju podľa vlastnej ľubovôle. Môže z toho vzísť niečo zaujímavé.

Náš petržalský parťák číslo jeden, čiže Miško Hrdopýško, s tým nikdy nemal problém. Vždy menoval všetko a všetkých až podozrivo konkrétne. No, nebol a nie je to nijaký špiceľ či agent s teplou vodou, aby ste si nemysleli.

„Ale figúrky sú len figúrky,“ lakonicky konštatoval Malý Kamil, „čo sa ich zámenou získa?“ Šachista sa nezaprie…

„No asi zisk,“ pridala sa Trasorítka Gitka, ktorá už medzi nami dlho nebola,  lebo varovala vnúčatá až v Rači, vraj stačilo, „veď len o to ide“. Zajko Pajko sa otriasol z jarnej únavy: „Ľudkovia, preberte sa, my to nevyriešime, aj keby sme sa na hlavu postavili, aj keby sme neviemčo postavili.“

A tu k našej petržalskej partii prikvitol neznámy, ale sympatický mladý manželský pár s predškoláčkou – kúzelníčkou Leankou. Okamžite prevzala „velenie“, aj „vševravný“ Miško Hrdopýško podozrivo stíchol. „Dám vám hádanku,“ smelo oslovila dospelákov, ktorí sa rečami skôr trápili ako bavili. „Je to zajac a nie je to zajac, čo to je?“ Zavládlo hlboké ticho, takmer bez výdychu. Čo? „No predsa mrkva!“ začala sa nahlas úprimne smiať Leanka a všetkým nám ukázala svoje deravé mliečňaky. „Zajac mrkvičku papká…“

„Je jaro a Jaro má zlomenú ruku, ale inak sa máme fajn,“ napísala na pohľadnici dcéra Tenkej Zdenky zo zámoria. „Dosť veľa informácií,“ sarkasticky podotkla Patália Písmenková, ktorá si na slová a slovíčka doslova potrpí. „Zaujímavejšie by bolo, či sa aj tak chodia bicyklovať…“ Ako Príma Milan, ktorý je v cyklistickom sedle každý deň, až kým nemrzne na kosť. Takto má pod kontrolou celú oblasť našej sídliskovej časti Lúky 4. Lebo pri každej krčmičke sa zastaví, dá si malé pivko, poklábosí, podumá, spočíta stavy, zaznamená absencie – a chýry roznesie.

Ja vám želám roznášať len to dobré, drobné si nechajte. Nech vás jarná únava nezloží, ale vidina leta nech len povzbudí. Smer: doktori – prísne zakázaný! Smer: príroda – vrelo odporúčam.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky