INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dráma, ktorá vás očarí

Dráma, ktorá vás očarí

Civilné inscenácie, ktoré čerpajú zrozumiteľne zo života súčasníkov, sú na našej  prvej scéne čoraz zriedkavejšie. O to vzácnejšie je invenčné uvedenie drámy nemeckého autora Gerharta Hauptmanna Pred západom slnka na doskách SND. Dnes opäť aktuálna inscenácia vznikla v prvej polovici minulého storočia.

Európa nám starne a možno preto sa čoraz nástojčivejšie vynárajú témy, ktoré oslovujú staršie generácie, lebo sa priamo dotýkajú problémov, ktoré prináša pokročilý vek. V hre Pred západom slnka nejde o chorobu, ani o demenciu alebo opatrovanie jedného z rodičov, ale o fakt, či starší, aj keď po celý život úspešný človek, má ešte po sedemdesiatke nárok milovať.  Ľúbiť z celého srdca, nezištne a možno aj bláznivo. Nielen platonicky, ale určite aj telesne.  Či má právo ako vdovec priviesť k rodinnému stolu, pri ktorom sedia jeho deti a vnúča,  objekt svojej lásky. On tvrdí, že áno, oni ho za to odsúdia. V hlavnej úlohe kultivovanej konverzačky sa ako bohatý podnikateľ, priam magnát a hlava veľkej rodiny  Mattias Clausen predstaví Martin Huba, po jeho boku exceluje v úlohe  chápavého priateľa  Geigera  Emil Horváth.

Veľkým hereckým koncertom je aj  postava dcéry  Bettiny Clausenovej  v podaní Táne Pauhofovej. Ostatným postavám v inscenácii, ktorú režijne vedie Michal Vajdička, tiež nič nechýba a preto najmä staršiemu divákovi tento, hoci dlhý, ale skvelý divadelný projekt pripomína tie najlepšie časy nášho činoherného umenia. Keď sa chodilo do divadla nielen pozerať sa, ale aj smiať sa, plakať a hlavne premýšľať na tým, ako veľmi či málo sa nás táto téma dotýka.  Ak teda chcete zažiť bravúrny hereckých koncert s hviezdnym obsadením, neváhajte. Z divadla síce pôjdete dávno po západe slnka, no bude to stáť zato.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky