INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jarné akože  a naozaj

Jarné akože  a naozaj

Na Veľkonočný pondelok som ráno vstal o niečo skôr ako zvyčajne. Čakala ma totiž riadna šichta pri  šibaní a polievaní rodinných i nerodinných príslušníčok.  Za týmto účelom som tak,  ako vlani,  použil  metódu prospešnú pre všetky zainteresované strany. Polievačku a šibačku cez mobil.  Je to metóda jednoduchá a svojím spôsobom aj zábavná.

Vy i volaná osoba sa tvárite, že stojíte na rovnakom mieste. Vy akože  máte v ruke vedro s vodou a riadny korbáč, dotyčná ešte suché šaty  a je  v očakávaní. Virtuálne vyšibete, polejete, zaželáte. A hotovo. Reálne sa síce neudialo nič, obe strany sú však spokojné a pokojné. Neverili by ste, ako takáto v podstate banálna záležitosť utužuje medziľudské vzťahy. I medzigeneračné.

Nehovoriac o tom, koľko ušetríte času a benzínu. Ja som do hodiny zvládol trasu naprieč celou republikou. Pár minút som strávil aj na južnej Morave. Vrelo na budúci rok odporúčam.

Sused sa rozhodol pre tradičný prístup. Vyleštil auto, zaobstaral vyše metrový korbáč zvaný šibák a zopár flakónikov  voňavky strednej kvality. Mala to byť číra radosť, pohodička, rozkoš.

Neskoro popoludní som od susedov začul čudesné zvuky.  Podobali sa na tiahly rev raneného zvera. O chvíľu však všetko utíchlo, a tak som pozornosť zameral inam. Až na druhý deň som sa od suseda dozvedel, že tie zvuky vylúdila jeho žena. Išlo o to, že on, teda sused, počas šibačky  niečo alkoholické  požil, načapali ho policajti a na istý čas prišiel o vodičák.

Ja som počas telefonovania tiež niečo požil, pravdaže bez nepríjemných následkov. Sused sa podľa mňa v budúcnosti musí viac zamerať na moderné trendy.  Jednoducho, pokrok nemožno ignorovať, či dokonca mu brániť v ceste. Celá patália, aspoň podľa neho, predsa len  má  akési  pozitívum: Milostivá, pretože  nie je držiteľkou vodičského oprávnenia, bude musieť viac chodiť po vlastných. V dôsledku čoho spadne do nižšej hmotnostnej kategórie.

Pár slov ešte o štarte tohtoročnej jari. Tá astronomická  po dlhočiznom a túžobnom očakávaní napokon do našej obce priletela s družičkami – snehovými vločkami. To už  v hniezde vzdialenom len zopár  kilometrov od nás  sedel párik bocianov.  Navigácia bola v poriadku, zrejme však zlyhalo strednodobé avízo   počasia. Bociany to však  prežili bez úhony, a tak sa už môžu  tešiť na príjemnejšie dni. Hoci neviem, ako sa bociany tešia. Tuším klepocú zobákmi. Ale tým nie som si celkom istý.

A čo my, nelietajúci? Aj naša perspektíva  je v zásade ružová. Už to pôjde rýchlo.  Trávička  zelenšia ako vo vzorkovníku farieb, kvietky  nádhernejšie ako kadejaké umelé a zem perfektne vyhriata na bosú nohu.

Navečer, len čo sa zotmie, treba zájsť na terasu, na dvor, do záhrady. Stačí sa pozrieť smerom hore  a človek uvidí celú tú nebeskú nádheru. Kulisy fantastického divadla, v ktorom si každý môže zahrať tú svoju miniatúrnu úlohu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky