INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

 Ako si to užívame

 Ako si to užívame

Zimná  olympiáda nám po jej skončení rýchlo vyšumela z hlavy.  Napokon, načo si zbytočne ukladať  problém v takej vyťaženej časti nášho  tela.  Samozrejme, v Banskej Bystrici  bola veľká sláva. Ľudia právom tlieskali Nasti Kuzminovej. A tí zanietenejší si možno  zapamätajú   aj zopár iných, naozaj dobrých výsledkov. Lenže, to je nateraz asi  všetko. A čo takto na nasledujúcej olympiáde,  možno už bez  našej zlatej?

Čo sa týka mňa, ja som si okrem iného zapamätal aj výrok jedného z našich, povedzme to eufemisticky, menej úspešných účastníkov olympiády. Pretože stál zato. Povedal, že to, ako sa správal na pretekárskej trati síce nestálo za veľa – ale on si to predovšetkým užíval.

Chudáčisko! Musel sa trepať až skoro na druhý koniec sveta len preto, aby si užil pár minút na lyžiach. Obyčajní ľudia, tí sa majú. Zabehnú kdesi len na Pezinskú Babu a už to užívanie fičí dolu svahom. Navyše, nikto sa  dodatočne nepozastavuje nad kvalitou takého pokusu. Nevláčia  ich  po novinách.

Ešte, aby  niekto požadoval nahradiť výdavky za taký výlet. Nesmejte sa. Lebo svet je zlý, ľudia závidia a nedoprajú. Povedzme taký človek  na úrovni. Čo sa natrápi, koľko musí premýšľať, kombinovať a všeličo možné, kým sa mu podarí previesť obyčajný miliónik – dva na vlastné konto. Lenže ani potom nenájde dostatok pokoja.  Treba  vybaviť, aby daňová kontrola dopadla úspešne.  Nezabudnúť ani na kamarátov, čo boli trochu nápomocní, vybrať správnu banku, neustále všetko kontrolovať a strážiť.

Také patálie obyčajný človek nepochopí. Ten si len tak zájde do roboty a večer má voľno. Musí sa akurát postarať o to, aby si rodina mohla z tých ľahko zarobených peňazí žiť zvesela. Nečakajú ho žiadne nudné  spoločenské večierky, kde sa treba pretvarovať. Večer si sadne pred televízor a hotovo. A pracovné obedy? Viac rečnenia ako jedenia.  Zatiaľ čo napríklad také rýchle občerstvenia sú dnes na slušnej úrovni.

Nehovoriac o otravných novinároch. Ponevierajú sa všade. Dokola sa vypytujú to isté. A kto už si len má pamätať, čo povedal pred mesiacom. Oni tie odpovede potom podlo porovnávajú. Namiesto toho, aby sa venovali ťažko vybojovaným úspechom na poli práce. Nečudo, že opytovanému občas puknú nervy. Povie aj to, čo si vôbec nemyslí.

Alebo taký dôchodca.  Má  peknú  penziu a tú mu štát každý rok bez  jeho vlastného pričinenia zvyšuje. Prepočíta  koľko eur má na deň a užíva si.  A  za výhodných podmienok si  ešte  môže aj privyrobiť.

Podaktorí už ani nevedia čo od dobroty. U nás napríklad istá dôchodkyňa celé dni chodí  po obchodoch a porovnáva ceny. Zrejme sa nudí. Alebo sa ako koníčku venuje prieskumu trhu. Ťažko uveriť, že to robí z takých nízkych pohnútok ako je obyčajné šetrenie.

Odpovedzte si  jasne  – do ktorej skupiny patríte? A prečo? Ale úprimne. Lebo pre štát  a blaho obyvateľstva  treba prinášať aj obete.  Mimochodom, ak na vás ešte nikto nepodal trestné oznámenie,  zrejme preto, že ste spoločenská nula.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky