INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mestská volebná komisia v Bratislave hlási pokojné voľby

Mestská volebná komisia v Bratislave hlási pokojné voľby

V niektorých volebných okrskoch sa dnes čakalo aj v radoch, niektorých voličov zmiatol počet hlasovacích lístkov, v Bratislave totiž označovali volených zástupcov až na štyroch lístkoch

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) – Komunálne voľby v Bratislave boli pokojné a bez problémov. Mestská volebná komisia v hlavnom meste sa nestretla s ničím, čo by priebeh dnešných volieb výrazne narušilo. Agentúru SITA o tom informoval predseda bratislavskej mestskej volebnej komisie Patrick Lutter. Voliť sa však bude dlhšie v mestskej časti Ružinov, kde v ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici okolo 18:00 vypadol elektrický prúd. Ako potvrdila hovorkyňa Ružinova Miroslava Štrosová, volebné miestnosti v škole na Drieňovej budú otvorené o 15 minút dlhšie, teda do 20:15.

V niektorých volebných miestnostiach sa však tvorili rady. Takúto situáciu mali dnes napríklad v Devínskej Novej Vsi. Voliči sa za plentami zdržali dlhšie, volených zástupcov totiž vBratislave označovali až na štyroch hlasovacích lístkoch. „Ľudia sú zmätení množstvom volebných lístkov,“ vysvetlil člen piatej okrskovej komisie v Devínskej Novej Vsi Róbert Terlanda. Pripojila sa aj hovorkyňa Starého Mesta Alexandra Obuchová, podľa ktorej sa aj na niektorých miestach v Starom Meste tvorili rady. Voľby v spomenutých okrskoch boli inak pokojné a bez problémov. Vo väčšine slovenských miest a obcí voliči dnes dostávali dva hlasovacie lístky. Na jednom z nich označili starostu obce, respektíve primátora, druhý hlasovací lístok bol pre voľby poslancov obecného, respektíve mestského zastupiteľstva. Výnimkou sú mestá Bratislava a Košice, kde každý volič dostal štyri hlasovacie lístky na voľby primátora mesta, poslancov mestského zastupiteľstva, starostu mestskej časti a poslancov miestneho zastupiteľstva.

V radoch voliči čakali aj v mestskej časti Devín. Plné boli nielen volebné miestnosti, ale aj pivnice s vínami. V Devíne sa totiž konalo aj podujatie, pri ktorom vinári otvárali svoje pivnice, ľudia si tak mohli z volebnej miestnosti odskočiť rovno na pohárik vína. Dobrá nálada vládla aj v mestskej časti Záhorská Bystrica, kde sa už od rána tešili pomerne vysokému záujmu voličov. Obyvateľov od volieb neodradil ani fakt, že za starostu mestskej časti tu kandiduje len jeden uchádzač.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky