INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vozovku Mosta SNP čaká oprava

Vozovku Mosta SNP čaká oprava

Hlavné mesto bude počas mesiaca júl a august opravovať vozovku na Moste SNP. Oprava sa začne 3. júla a ukončená bude do konca augusta. Most bude počas celej opravy prejazdný a doprava obmedzená len čiastočne. Ide o avizovanú opravu, ktorej predchádzala sondáž mosta s cieľom zistenia korozívneho stavu mostovky. Opravu odsúhlasili Krajský dopravný inšpektorát, Cestný správny orgán a Dopravný podnik Bratislava.
„Začíname s opravou vozovky na Moste SNP, ktorú plánujeme opraviť počas tohto leta. Vozovka na moste nebola opravovaná 44 rokov, pretože ani jedno z predošlých vedení sa do tejto náročnej opravy nepustilo. Ide o jeden z najdôležitejších dopravných uzlov, ktorý spája centrum mesta s Petržalkou, preto sme sa rozhodli pustiť do tejto opravy a vyriešiť tak ďalší zanedbaný problém Bratislavy,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
Oprava sa začne 3. júla 2017 o 10.00 h a potrvá do 31. augusta 2017. Počas celej opravy bude Most SNP prejazdný a doprava bude obmedzená len čiastočne. Most bude prejazdný v každom smere, jeden jazdný pruh do Petržalky a jeden jazdný pruh z Petržalky v smere do centra. „O avizovaných opravách budú informované dopravné servisy a informácie o oprave sme odkomunikovali aj so zástupcami spoločností WAZE, Sygic, TOM TOM či HERE, aby vodiči pri využívaní navigačných systémov o tejto oprave vedeli a mohli si tak prispôsobiť čas a trasu jazdy,“ povedal Martin Maruška, riaditeľ Magistrátu hlavného mesta Bratislavy.
Oprava bude v dvoch etapách. V rámci prvej etapy sa bude opravovať vozovka na vonkajších jazdných pruhoch obidvoch jazdných pásov. Druhá etapa je zameraná na opravu vozovky na vnútorných jazdných pruhoch obidvoch jazdných pásov. Práce na moste sú navrhnuté tak, aby sa rešpektovali základné požiadavky pre zaťaženie mosta. Konštrukcia mosta totiž musí byť zaťažovaná symetricky, aby sa most neporušil.
„Ide o náročnú opravu, pričom odfrézovanie  obrusnej a ložnej vrstvy vozovky sa bude robiť na etapy, aby sa neporušila mostovka. Aj z toho dôvodu bude oprava trvať dva mesiace. Práce budeme realizovať aj cez víkendy a sviatky,“ informoval vedúci oddelenia správy komunikácií Valer Jurčák. Opravu bude realizovať spoločnosť Swietelsky Slovakia spol. s r.o. v hodnote 1,5 mil. eur.
Oprave predchádzala diagnostika korózneho stavu oceľovej mostovky prostredníctvom sondáže, ktorá prebiehala v apríli tohto roka. Cieľom tejto sondáže bolo zistiť v akom stave sa nachádza mostovka a prípadná korózia mostovky. „Diagnostika preukázala, že oceľový plech pod vozovkou je v dobrom, funkčnom a neskorodovanom stave. Samotná vozovka je však v nevyhovujúcom stave za hranicou svojej životnosti. Medzi poruchami sú najmä vyjazdené koľaje, deformácie asfaltových vrstiev v strede jazdných pruhov či plošný rozpad vozovky na viacerých miestach,“ informoval František Brliť, riaditeľ spoločnosti CEMOS, ktorá zabezpečovala diagnostiku mosta.
Ide tak o druhú etapu rekonštrukcie  Mosta SNP, pričom prvá etapa sa realizovala v lete minulého roka. Počas nej sa vykonávali práce v rámci revitalizácie podmostia a okolia mosta (napr. očistenie lávok pre peších vrátane grafitov, natretie zábradlia na lávkach a zvodidlách na vozovkovej časti, oprava asfaltu na chodníkoch pre peších, a ďalšie.
„S Mostom SNP máme však aj ďalšie plány a pripravujeme sa pomaly aj na komplexnú diagnostiku mosta, teda úplne celého mosta,“ dodal primátor.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky