INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Cyklisti verzus chodci

Cyklisti verzus chodci

 Pýtali ste sa starostu Vladimíra Bajana – Dovoľujem si upriamiť pozornosť na problém, ktorý pravidelne prichádza s lepším počasím. Konkrétne myslím úsek chodníka či cestičky popri Chorvátskom ramene od Jantárovej cesty po most na Romanovej ulici pri Kauflande. Tento chodník  ľudia využívajú na rekreačné účely a pohybujú sa po ňom mamičky s malými deťmi, psičkári, prípadne dôchodcovia tu oddychujú ma lavičkách. Všetko by bolo fajn, ale tento chodník, cestička či komunikácia je zároveň aj cyklotrasa a práve cyklisti svojou netolerantnosťou a  rýchlou jazdou ohrozujú ostatných ľudí.

Chcel by som Vás poprosiť o informáciu či sa týmto problémom niekto zaoberá a ak áno aké riešenie sa pripravuje. Jedným z riešení by mohla byť napríklad aj vybudovanie pontónového mosta, ktorý by chodcom umožnil prechod na druhú stranu a tým by sa uvoľnila najviac využívaná strana ramena.

Mgr. Kováč

Starosta V.Bajan –  O tom, že cestička pozdĺž Chorvátskeho ramena je plná Petržalčanov, vieme a veľmi nás to teší. Tento verejný priestor spoločne užívajú všetci obyvatelia – „pešiaci“,  „psičkári“, mamičky s kočíkmi, dôchodcovia  a v neposlednom rade aj cyklisti.

Samozrejme, že v každej z menovaných skupín sa nájdu ľudia  menej tolerantní a menej ohľaduplní. Rovnako ako cyklista má spomaliť, keď vidí pred sebou kočík a podľa možnosti veľkým oblúkom obchádzať chodca, prípadne sediaceho na lavičke, tak by mali aj chodci užívať tento priestor s porozumením.

Nad pontónovým mostíkom určite neuvažujeme, ten by momentálne viedol pešiaka na prašnú/poľnú cestičku a nie sme zástancami segregácie, ale, naopak, integrácie. Želáme si, aby tento priestor spoločne užívali všetci návštevníci a preto sme vytvorili „Etický kódex petržalského cyklistu“. Nájdete ho na našej webovej stránke.

Veríme, že sa toto najhodnotnejšie územie Petržalky vo veľmi krátkom čase zmení. Tou najzásadnejšou zmenou bude  predĺženie električkovej trate až do Janíkovho dvora, ktorá prinesie aj cyklotrasu pozdĺž celej trate, čo výrazne „odľahčí“ Chorvátske rameno od časti cyklistov.

V tomto území ďalej očakávame investičnú činnosť spoločnosti Petržalka City, ktorá do tu vybuduje paralelný chodník s kompletným zázemím kaviarní, ihrísk, resp. parku.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky