INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Developerská terapia šokom

Developerská terapia šokom

Obyvatelia Vyšehradskej ulice sú šokovaní. Náhodou sa dozvedeli, že územný plán mesta počíta s diaľničným privádzačom a križovatkou, ktorú developer naplánoval rovno popred okná ich domov. Je to komunita aktívnych ľudí, ktorí si chránia zeleň a vlastnou aktivitou si zabezpečili peniaze na oplotený zelený výbeh pre psov. Kvalitu života im už sťažuje neďaleká diaľnica a železnica a ďalšiu infraštruktúru jednoducho odmietajú. Ale developer neďalekých Slnečníc predsa len skúsil terapiu šokom.

Ľudí však zmobilizoval. Na petržalskej komisii územného plánovania docielili, že projekt neodporučila schváliť.  Odmietnutie projektu žiadajú aj od primátora Nesrovnala. Navyše chcú vysadenie stromov pri diaľnici a osadenie protihlukovej steny pri železnici. Aby mesto aj mestská časť brali ich hlas vážne, iniciovali petíciu.

Keďže naše hnutie Mladá Petržalka už má jednu úspešnú petíciu v tejto lokalite za sebou a jej výsledkom je nová škôlka na Vyšehradskej, do ktorej od septembra nastúpi 150 detí, oslovili nás, aby sme ju zastrešili. Od 26. februára teda začíname zbierať podpisy za zastavenie projektu na Vyšehradskej. Ako petržalský a mestský poslanec ju potom spolu s obyvateľmi predložím do mestského zastupiteľstva, ktoré sa ňou bude musieť zaoberať. Budeme radi, ak sa pridáte a podporíte právo Petržalčanov ovplyvňovať kvalitu života vo svojom bezprostrednom okolí.

Oliver Kríž, poslanec MsZ Bratislava a MZ Petržalka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky