INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prvý bratislavský betónový skatepark je na Gercenovej

Prvý bratislavský betónový skatepark je na Gercenovej

Milovníci skateboardingu sa môžu tešiť. V areáli Spojenej školy Svätej rodiny na Gercenovej ulici vyrástol prvý ozajstný bratislavský betónový skatepark. Svojpomocne ho za sedem mesiacov postavili dobrovoľníci z celého Slovenska. 

O jeho vybudovanie sa snažili šesť rokov. „Bolo nám ľúto, že aj menšie mestá ako Hlohovec, Sereď či Námestovo svoje parky majú a hlavné mesto nie. Mesto však nejavilo žiadnu snahu s tým niečo robiť, preto sme problém vyriešili sami – s veľkou pomocou verejnosti,“ hovorí Teodor Kuhn, podpredseda Asociácie skateboardingu (AS) SR.

Podobne pritom pochodili aj vo viacerých mestských častiach v Bratislave. „S projektom, v ktorom sme inštitúciám ponúkali, že im ako občianske združenie zadarmo postavíme moderný skatepark, sme prekvapivo neuspeli vo viacerých mestských častiach. Napokon nám pomohla progresívne zmýšľajúca riaditeľka Spojenej školy Gercenova – Helena Jánošíková. Keď som jej vysvetlil koncept parku, ktorý by postavili dobrovoľníkmi a financovala verejnosť, bez rozpakov ho prijala a bola veľmi nápomocná aj pri jeho realizácii,“ zaspomínal Kuhn. A tak sa mohlo začať s budovaním nového športoviska.

Nový skatepark je navrhnutý tak, aby vyhovoval začiatočníkom aj pokročilým a aby bol zároveň bezpečný. Je určený širokej verejnosti, bez akéhokoľvek obmedzenia. „Z technických príčin však nemajú prístup bicykle BMX, ktoré by svojou ťažkou konštrukciou ničili betónové povrchy a prekážky,“ doplnil Kuhn. Nový skatepark by mal byť zatiaľ prístupný každý deň po vyučovaní v škole a počas víkendov.

Vybudovanie športoviska stálo 8 000 eur. Z tejto sumy vyzbierali 3 000 eur dobrovoľníci, zvyšných 5 000 eur dal Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Od jari budúceho roka sú v pláne rôzne súťaže, exhibície profesionálov, škola skateboardingu pre deti či rôzne výstavy. Plánuje sa aj zhotovenie sedenia či vytvorenie miesta s mestskou zeleňou na oddych.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky