INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Plebiscit – Petržalka

Plebiscit – Petržalka

Odpoveď pánovi Mariánovi Greksovi – Pán poslanec, keďže svoju odpoveď ste adresovali čitateľom Petržalských novín, dovolím si na ňu reagovať:

  1. Podpísal som petíciu za celoplošné zrušenie hazardu v Bratislave, a najmä v Petržalke, a preto ma prekvapuje Vaša v podstate arogantná odpoveď pani poslankyni Makovníkovej.

Tvrdíte, že ľudia, ktorí petíciu podpísali “boli zavedení“.  Slovo „zavedení“ nemá nijaký obsah. Ja to vaše tvrdenie spresním: boli sme podvedení. Podvedení tými poslancami, ktorí (pod rôznymi nepodstatnými zámienkami) za petíciu nehlasovali. Najprv treba totiž prijať pravidlo, a až potom sa z neho môžu, ale nemusia, robiť výnimky, na ktorých Vám a prevádzkovateľom hazardu  toľko záleží.

  1. Tvrdíte, že nebudete polemizovať, či podpisov „bolo 136-tisíc, alebo 96-tisíc“, podľa Vás „je to jedno“. Podľa nás nie je jedno, že sme boli, my, ktorí sme petíciu podpísali, oklamaní a podvedení „zmiznutím“  časti petičných hárkov (40-tisíc podpisov) na magistráte hlavného mesta. A potom hlasovaním tej časti poslancov magistrátu, ku ktorej patríte aj Vy.
  2. Pán Greksa, nenúťte nás, aby sme si predstavovali absurditu, ktorú ste nám „nasimulovali“: „že by na území Petržalky vznikla petícia, ktorú by podpísalo aspoň 50-tisíc Petržalčanov, kde by žiadali, aby sa kostoly v Petržalke prebudovali na kultúrne centrá“. Táto vaša analógia s herňami a hracími automatmi, je prinajmenšom cynická. Rovnako cynické je petíciu o zákaze hazardu spájať s terorizmom, „krížovými výpravami“, či „masovým vyvražďovaním.“.

Jozef Čertík, obyvateľ Petržalky

  • Alica Kralova

    Mrzí ma toľko cirkusu okolo herní, lebo čo je potom KENO… a iné typovacie spločnosti. Tie nikomu nevadia, následky sú rovnaké ako keď niekto ide do herne. Faloš a pretvárka…

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky