INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Športujeme s gepardom

Športujeme s gepardom

Žiaci prvého a druhého ročníka petržalských základných škôl sa 11. mája stretnú na atletickom mítingu s názvom: „DETSKÝ ATLETICKÝ ŠTVORBOJ S GEPARDOM“. Mestská časť Bratislava-Petržalka, Základná škola Tupolevova, AK Run For Fun Petržalka s podporou OZ Deti na štarte zorganizovali túto súťaž, aby nazbierali čo najviac športových hodín strávených vonku. Deti tak správne využijú svoj potenciál, naučia sa vyhrávať i prehrávať, ale hlavne budú v pohybe.

Ako napovedá aj samotný názov podujatia: „Detský atletický štvorboj s gepardom“, 100 dievčat  a 100 chlapcov bude spoločne súťažiť v štyroch disciplínach:  Beh na 60m, beh na 300m, skok do diaľky z miesta a hod vortexom (VORTEX – ergonomická pomôcka v tvare raketky, ktorá vďaka rotácii umožňuje presné a rýchle hádzanie do diaľky).  Gepard je v názve preto, lebo geparda si „OZ Deti na štarte“ vybralo ako symbol najrýchlejších.

Pre tých najlepších sú pripravené zaujímavé odmeny, ktoré zabezpečili organizátori: Mestská časť Bratislava- Petržalka aj za finančnej podpory Ivana Štefanca – europoslanca, ktorý venoval do súťaže vecné ceny. Jedna zo škôl – tá víťazná, si odnesie domov pamätný pohár a žiaci školy malé prekvapenie.

Veríme, že sa deti zabavia a  čím bude viac akcií podobného druhu, tým bude väčší predpoklad na to, aby naše deti žili lepšie, zdravšie, vitálnejšie a „športovejšie“ .

O pár dní na to, v čase od 14. do 18. mája budú zápoliť aj škôlkari. V priebehu týždňa ich bude čakať 3 disciplíny: neposedný slimák, šikovná líška a rýchly gepard. V každej budú musieť splniť po dve úlohy. Disciplíny sú zostavené tak aby sa zapojilo do súťažných aktivít celé telo (každá partia) a aby bola pri športe aj zábava spojená s kolektívnym myslením a zapojením každého dieťaťa! Súťaž organizuje Občianske združenie Deti na štarte a Mestská časť Bratislava – Petržalka.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky