INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

„Cesta rozprávkovými hádankami“

„Cesta rozprávkovými hádankami“

Čítanie knihy je neustály dialóg, pri ktorom nás kniha oslovuje a naša duša jej odpovedá.“ – André Maurios. Na svete už má svoj deň či mesiac takmer všetko. A inak to nie je ani s knihami. Preto už roky práve mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale aj s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov širokej kategórie čitateľov – mladších či starších.  

Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne to je už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu Hačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – podporiť záujem o knihy od útleho detstva. Práve vďaka nim môžeme odovzdávať našim deťom a budúcim generáciám najkrajšie posolstvo a najväčší dar – pokladnicu  životnej múdrosti.

A inak to nebolo ani v našej materskej škole, ktorá sa premenila na „cestu rozprávkovými hádankami“. Tento skvelý nápad sa zrodil už minulý rok vďaka šikovnosti a umu pani učiteľky –Dominiky Cochovej. Pre veľký úspech a záujem sa tak stalo aj tento rok. Materská škola Haanova 9 sa na celý mesiac ponorila do rozprávkového sveta prostredníctvom rozprávkových hádaniek a iných zaujímavých a  hravou formou prezentovaných úloh. Samozrejme aj s víziou zaujímavej odmeny pre šikovných a úspešných čitateľov.

V materskej škole panovala rozprávková atmosféra, v ktorej sa do hádania zapojili deti spolu s rodičmi, ktorí zaznamenávali odpovede svojich detí. Bolo veľmi zaujímavé a čarovné sledovať rozmýšľajúcich rodičov a ich ratolesti. „Vieš, Sofinka, to je tá zelenina, zelená a sladká, ktorú máš najradšej. „Mami, hmmm, že by to bol hrášok?!“ „Áno, je to hrášok!“ „Hurááá, už viem správnu odpoveď!“ Je to rozprávka:„Janko Hraško!“ A v tejto atmosfére sa postupne našli odpovede na všetky hádanky, ktorých bolo viac než dosť. Priestor dostali takmer všetky rozprávkové bytosti: princezné, ježibaby, draci, trpaslíci atď. Počet odpovedí pribúdal každým dňom, až do finálneho dňa – hodnotenia a odovzdávania odmeny. V hale sa stretli všetky deti. S napätím očakávali, či ich odpovede boli tie správne. A dočkali sa! Pani učiteľka odpovede skontrolovala a vyhlásila výsledky. Deti ani nedýchali, keď sa dozvedeli, že boli všetky úspešné a  odmenu si zaslúžili všetci. S radosťou v srdci a s úsmevom na tvári sa rozpŕchli do svojich tried. Tá radosť bude doznievať určite ešte dlho.

Čo k tomu dodať?

V prvom rade patrí veľká vďaka pani učiteľke za skvelý nápad a kreativitu. A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na našich najmenších a oceniť ich snahu, záujem a skvelo dosiahnuté výsledky. A práve tu môžeme poukázať, aké dôležité je dať možnosť deťom rásť s knihou a dopriať im to čaro a svet fantázie, ktorý je nekonečný a večný.

V neposlednom rade ďakujeme za krásnu oslavu kníh a tešíme sa opäť o rok, keď sa znovu ponoríme do sveta rozprávok a fantázie.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky