INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

U nás, na Ševčenkovej

U nás, na Ševčenkovej

 Čas, ktorý deti prežívajú v MŠ, nie je len o hraní, papaní či spaní. A mamičky sa nepýtajú len papal si, hral si sa, spinkal si? Hneď vysvetlím, prečo. Marec bol v našej škôlke na Ševčenkovej ulici veľmi pestrý. Vítali sme prvý jarný deň, rozprávali sme sa o prebúdzaní prírody, pozorovali sme zmeny v prírode, počúvali štebot vtáčikov. Naučili sme sa jarné básne a piesne.

Marec bol aj mesiac knihy, tak sme k nám pozvali ilustrátorku z Mladých liet na besedu. Deti videli naživo niekoho, o kom sme si doteraz  len rozprávali. Veľmi sa zaujímali o zrod knihy , s nadšením počúvali a zapájali sa do diskusie. Vytvorili sme si vlastnú „Knihu príbehov“. Všetky  „Žabky“ boli  odrazu spisovateľmi aj ilustrátormi. Na záver mesiaca sme navštívili  knižnicu na Prokofievovej ul. kam pravidelne chodíme . Pracovníci knižnice totiž vždy vedia deťom pripraviť niečo zaujímavé a pútavé.

V apríli čaká predškolákov zápis do školy. Aby deti získali predstavy o novom prostredí, ktoré na nich čaká, aby videli, ako vyzerá  vyučovacia hodina, zavítali sme na návštevu do dvoch prvých tried v ZŠ Prokofievova. Deti sa na túto návštevu veľmi tešili, veľa od toho očakávali. V škole si vyskúšali, ako sa sedí v laviciach, písali na tabuľu, recitovali, spievali, zahrali sa spolu s kamarátmi z prvej triedy. Poprezerali si celú triedu a od školákov dostali na rozlúčku malý darček. Táto akcia splnila svoj účel. Veľmi sa im páčilo a deti,  ktoré mali určité obavy, sa posmelili.

Veľmi vydarená bola akcia v materskej škole , na  ktorej sa zúčastnili všetky deti, a to boli „ Veľkonočné dielničky“. Sú typické tým, že prídu mamičky, oteckovia, babky aj dedkovia, ale aj ďalší členovia rodiny. V každej triede spoločne s deťmi tvorili – maľovali, strihali, oblepovali, rôzne zdobili, odrazu boli plné stoly krásnych vajíčok, zajačikov, sliepočiek a kvietkov. V triedach vládla veselá nálada, príjemná atmosféra. Mamičky nás prekvapili svojimi nápadmi a zručnosťami. Všetky  krásne veci, ktoré boli stvorené na dielničkách, sú vystavené a vdýchli do priestorov MŠ veľkonočnú atmosféru.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky